حمایت فرانسه از ابتکارعمل اقتصادی لبنان

به گزارش وبلاگ سبک زندگی، وزارت خارجه فرانسه طرح نجات اقتصادی لبنان را برای دستیابی به راه حلی برای بزرگترین بحران پیش روی این کشور، مهم دانست.

حمایت فرانسه از ابتکارعمل اقتصادی لبنان

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، این وزارتخانه اعلام کرد، برای بهبود شرایط لبنان و پاسخگویی به مطالبات مشروع مردم این کشور، باید اصلاحات ضروری اجرایی شود. فرانسه نیز آماده است، از طریق رایزنی با شرکای خود در چارچوب تعهدات کنفرانس سیدر و نشست گروه بین المللی از تلاش های لبنان حمایت کند.

وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد، پاریس بار دیگر بر پایبندی خود به حاکمیت لبنان، ثبات و امنیت آن تاکید می کند و امنیت و ثبات برای رهایی لبنان از بحران های کنونی در سایه تنش های قوی منطقه ای کاملا ضروری است.

دولت لبنان روز پنج شنبه طرح نجات خود را برای مقابله با بحران مالی تصویب کرد و هدف از آن حفظ سپرده ها، تقویت بانک ها و بازسازی آنهاست. از اهداف دیگر این طرح بازسازی دو بخش بانکی و مالی است و ساختار این دو بخش به گونه ای تغییر کرده که امکان دستیابی به تامین بودجه بین المللی را فراهم می کند.

همچنین ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه در تماس تلفنی با حسان دیاب، نخست وزیر لبنان گفت، پاریس از برنامه اصلاحاتی دولت بیروت حمایت می کند و در کنار صندوق بین المللی پول آماده کمک به این کشور است.

وی از نیت فرانسه برای برگزاری نشست گروه بین المللی حمایت پیرامون لبنان به محض سرانجام تعطیلی های ناشی از ویروس کرونا خبر داد.

منبع: عصر ایران

به "حمایت فرانسه از ابتکارعمل اقتصادی لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت فرانسه از ابتکارعمل اقتصادی لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید