خبرنگاران فاطمه زهرا (س) بزرگترین آموزگار بانوان دنیا است

به گزارش وبلاگ سبک زندگی، خرم آباد - خبرنگاران - سرپرست بنیادشهید و امور ایثارگران لرستان گفت: حضرت زهرای مرضیه (س) تکیه گاه پیامبر بزرگ الشان (ع) بود و بزرگترین آموزگار بانوان دنیا است.

خبرنگاران فاطمه زهرا (س) بزرگترین آموزگار بانوان دنیا است

به گزارش روز یکشنبه وبلاگ سبک زندگی، محمود زرینجویی درباره شخصیت حضرت فاطمه زهرا (س) اضافه نمود: دهه فاطمیه روزهای غمبار سوگواری بر شهادت عظیم بانویی است که معیار فضایل بود و همگان را به پارسایی و پایداری فرا می خواند.

وی ادامه داد: او که در دوران حیات خویش نمونه عصمت ، صبر و ایثار بود و با شهادت مظلومانه و سیره زندگی خود به جهانیان آموخت هر کس به ریسمان الهی و خاندان نبوت تمسک جوید، بی تردید راه حق و حقیقت را برگزیده است و تا همواره تاریخ در اذهان بیداردلان جهان زنده خواهد ماند.

زرینجویی افزود: شهادت حضرت زهرا (س) تنها واقعه ای تاریخی نیست؛ بلکه آموزه ای متعالی در باب دفاع از آرمان های دینی و ارزش های اسلام ناب محمدی (ص) است.

سرپرست بنیادشهید و امور ایثارگران لرستان گفت: امید است در این ایام با سوگواری بر غم شهادت دخت گرامی آخرین پیغام آور نور و رحمت بکوشیم تا پیروان شایسته ای برای مکتب اسلام باشیم و با تاسی به سیره اهل بیت عصمت و طهارت در راستا سعادت و بهروزی جامعه گام برداریم.

در ایام فاطمیه و سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) مردم شهرستان خرم آباد غرق در ماتم هستند و معابر شهری این شهرستان سیاهپوش شده است.

حضرت فاطمه (س) در سال پنجم پس از بعثت و در روز 20 جمادی الثانی در مکه به جهان آمد، سراسر زندگانی صدیقه طاهره (س)، مملو از مکارم اخلاق و رفتارهای نمونه و انسانی است، ایشان با حضرت علی (ع) ازدواج کرد و در تمام برهه های حساس زندگی در کنار آن حضرت بود و از او حمایت می کرد.

درباره زمان شهادت حضرت زهرا (س) روایات و نقل های تاریخی مختلفی وجود دارد. در ایران روزهای 13 جمادی الاول و سوم جمادی الثانی به عنوان روزهای احتمالی شهادت آن حضرت دانسته می گردد.

این 2 روز و روزهای قبل و بعد از آن، به فاطمیه اول و فاطمیه دوم مشهورند، از میان احتمالات موجود درباره روز شهادت فاطمه (س)، سوم جمادی الثانی در میان شیعیان مشهورتر است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران فاطمه زهرا (س) بزرگترین آموزگار بانوان دنیا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فاطمه زهرا (س) بزرگترین آموزگار بانوان دنیا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید